סדנת הנחיית הורים בגישת שפר לטובת תושבות טבריה

רבות מאתנו, מתלבטות ומתחבטות בבעיות חינוכיות וכשאין עם מי להתייעץ, זה קשה מאוד. נשים רבות המתגוררות במרחק מההורים, רוצות להתייעץ, לשמוע ולהשמיע דעות בחינוך ואין להן מסגרת מתאימה. ב'כללית' פועלים כל העת לטובת קידום הבריאות. חינוך הדור הצעיר, הינו תחום הדורש ידע רכישת ידע וכלים תוך אימוץ הרגלים חדשים. לשם כך 'כללית' הרימה את הכפפה ויזמה סדנא בת 20 מפגשים לטובת תושבות העיר, בהנחיה מקצועית.
זאת הסיבה שהביאה את מנהלת מרפאת "אוהל יעקב" סגולה כהן בשיתוף מנהלת השיווק של מחוז צפון הגב' נעמה הרשקוביץ, ליזום סדנת הנחיית הורים בגישת שפר, לטובת מבוטחות 'כללית' בהנחייתה של הגברת מלי גרוסמן, מנחת הורים בגישת "שפר".
" לא במקרה בחרנו כמנחה את הסדנה הגב' גרוסמן. מתוך מס' אפשרויות, התרשמנו מאוד מכוח אישיותה, השקפת עולמה, ניסיונה המצטבר, מאור הפנים והידע המקצועי המקיף. המטרה שלנו בפתיחת הסדנאות, היא להנגיש לאימהות הצעירות ערך מוסף להתמודדות היום יומית. אנו מונחות מתוך הבנה כי השקעה באימהות היא השקעה ישירה גם בדור הבא ולתוצאותיה יהיה ביטוי הן בבריאות הגוף והן בבריאות הנפש". אומרות כהן הרשקוביץ. "המטרה שלנו בסדנאות היא לאפשר לאימהות להיפתח לזווית ראייה חדשות וכיווני הסתכלות שונים. העבודה בסדנאות מובנת אישית וקבוצתית, כך שלכל משתתפת יש ביטוי אישי עמוק תוך יכולת להעשיר ולהרחיב ידע מחברותיה לקבוצה. הקבוצות אמנם אינן הומוגניות אך מבורכות בנשים שבאו לעשות עבודה עצמית אמיתית ועמוקה. הן ראויות לשבח על הנכונות, המאמץ, הזמן והמחויבות לדרך ארוכה – שבסופה בע"ה תצאנה הן ובני ביתם נשכרים פי כמה. "שושי שפר, מקשרת קהילתית ב'כללית' מוסיפה "ההחלטה שלנו לפתיחת סדנת הנחיית הורים, הייתה מתוך הצורך שעלה בשטח. "בתוקף תפקידי, אני בודקת את צרכי הקהילה ומעביר לגורמים הרלוונטיים. בתקופה האחרונה זיהינו את הצורך בהדרכת הורים, ושמענו על אימהות צעירות שמבקשות גם הן ליהנות מהדרכת מקצועית בקרבה לבית. העברנו את הבקשה, ומשם ועד לפתיחת הסדנאות הדרך הייתה קצרה".
"באופן טבעי הסדנאות מיועדות למבוטחות 'כללית' שנהנות ממחירים מוזלים ואטרקטיביים במיוחד, יחד עם זאת, מתוך הבנת הצורך והחשיבות של הנושא, אפשרנו גם רישום של נשים שאינן מבוטחות 'כללית'. ראוי לציין, כי משתתפות רבות בחרו להצטרף לשירותי בריאות 'כללית', גם כדי ליהנות מהמחיר האטרקטיבי למבוטחות 'כללית' וגם מתוך הידיעה כי פריסת השירותים של 'כללית' בטבריה ביחד עם השירות המיטבי במרפאת "אוהל יעקב" אטרקטיבי לא פחות" מוסיפה הגב' כהן "בסדנא משתתפות 36 נשים בשתי קבוצות, בטווח רחב של גילאים. השתתפותן התאפשרה בזכות תשומת הלב לפריסת שעות נוחה לאמהות ממשפחות ברוכות ילדים והשקעת מאמצים בהנגשת מקום הסדנה לקרבת איזור המגורים של המשתתפות, ללא התפשרות על אווירה טובה ומכבדת. זה המקום להודות לארגון נעמ"ת בטבריה על שיתוף הפעולה, לגב' שושי שפר על העזרה ולקיחת אחריות על הביצוע בפועל, לגב' גרוסמן על הנכונות למרות המרחק הגיאוגרפי ואחרונה חביבה נעמה הרשקוביץ – מנהלת שיווק מחוז צפון, על האמון והמשאבים לקיום הסדנה."
גישת ״שפר״ מציעה להן נקודת מבט חדשה, ועוזרת לחזק את האמון: במשפחה, בזוגיות ובכל אחת בעצמה. מלי גרוסמן, מעבירת הסדנאות בגישת 'שפר': "בסדנא אנו לומדות בצורה חווייתית ומהנה כיצד להחזיר את הסדר על כנו. המשתתפות מקבלות כלים במגוון רחב של נושאים כמו: אחריות, אמון בעצמי, אמון בילדים, גבולות, משמעת, הקניית סדר וביטחון, מערכת החינוך ועוד ועוד".
משתתפות הסדנה מביעות קורת רוח רבה בשל קיום הסדנאות וכמו שמציינת נ.ח, תושבת טבריה "אנו נהנות מאוד בסדנא ובטוחות כי היא תעניק לנו כלים לחיים בכלל ולחינוך הילדים בפרט".

admin

admin

Leave a Replay

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

דילוג לתוכן