מדור גרפולוגיה- מאמר ג' / מה חשוב אצלך יותר המשפחה או החברה?

מאמר ג' / מה חשוב אצלך יותר המשפחה או החברה?

בשבוע שעבר העלינו את הנחת היסוד כי העץ משקף את האני ומרחב הדף משקף את העולם והסביבה. על ידי ניתוח היחסים בין העץ למרחב נוכל לעלות על אופן התקשורת של המצייר עם הסביבה.

הפרמטר הראשון בו נבחן את יחסי הבית- חברה הינו במיקום העץ על הדף. הבדיקה לצורך כך, פשוטה ביותר, נקפל את הדף לשניים ונבדוק היכן ממוקם רובו של העץ. צד שמאל של הדף משקף את סביבת הבית וצד ימין את החברה, ועל כן ככל שציור העץ מתפרס יותר לצד שמאל הדבר מלמד על איש משפחה, אדם אוהב מסורת ונוסטלגיה ועל אישיות שצריכה קשר עם הבית, מנגד, ככל שציור העץ ממוקם בצד ימין של הדף עולה המסקנה על אדם שצריך חיי חברה וחש צורך לבלוט בחברה.

ככל שהמיקום מוקצן יותר לשמאל או לימין עד לקצה הדף כך גם היחס לבית או לחברה מוקצן. אדם שמצייר עץ שכולו ממוקם רק בצד שמאל, הוא בדרך כלל אדם שחש תחושת בטחון בתוך הבית ויש לו צורך בהגנת הבית, החברה מאיימת עליו והוא אינו מרגיש בטוח ביחסים חברתיים. לעומתו מי שמצייר את העץ כולו בצד ימין, הינו אדם שיש לו צורך חזק מאד בחברה ולעיתים בשילוב פרמטרים נוספים נוכל להסיק כי קיימים יחסים מורכבים עם הבית והמצייר מעוניין להמיר את הבית ביחסי חברה.

בנוסף, קיימים פרמטרים נוספים שילמדו על טיב מערכות היחסים, אך פרמטרים אלו אינם נמצאים אצל כל מצייר ועל כן נזדקק לעיתים לאבחונים נוספים בכדי לעלות עליהם. פרמטרים אלו הינם האלמנטים השונים שממוקמים בסביבת העץ, לדוגמה השמש, השמיים, הדשא וכדו'

עתה, נוכל להבין יותר מה טמון בתמונות שלפנינו, הנה שלושה ציורים שקיבלתי מכמה קוראים, ציורי עצים של ילדים בני 12.5 ומתוכם יודגשו הפרמטרים הנ"ל.


 

 

admin

admin

Leave a Replay

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

דילוג לתוכן