מסתמן פתרון לבעיית הצהרונים

בעקבות פעילותם של נציגי הציבור החרדים
מסתמן פתרון לבעיית הצהרונים
תחילתה של הבעיה החלה בתחילת שנת הלימודים תשע"ח שהשר כחלון העביר חוק הצהרונים בכנסת, החוק נועד לסייע ב 60 מליון ש"ח לטובת הצהרונים בגני הילדים בכל הארץ.
גודל הסיוע נמדד על פי מדרג סוציו אקונומי של העיר –
לדוגמא: אם מדרג הסוציו אקונומי של העיר בדרגה 1-3 ההורים ישלמו עבור הצהרונים 50 ש"ח, והיתרה תשולם ע"י המדינה.
עיר במדרג 4-5 ההורים ישלמו 300 ש"ח.
העיר טבריה מדורגת בדרגה 4 ולכן התשלום עומד על סך 300 ש"ח.
התוכנית עצמה לא הופעלה על ידי גני הילדים של העירייה מפני שכרגע פועלת תכנית טובה יותר בשם מיל"ת ובתכנית זו משלמים פחות מ 300 ש"ח לכן עיריית טבריה העדיפה להשאיר את תכנית מיל"ת השנה ובשנה הבאה תצטרף לתכנית הצהרונים של המדינה.
בעיית הצהרונים של מוסדות המוכש"ר (מוכר שאינו רשמי) היא שלא ניתן לצרפם לתכנית מיל"ת ועקב כך התוצאה היא שבגנים של מוסדות המוכש"ר עלות תלמיד בצהרונים היא 300 ש"ח.
הוי אומר שילדי המוכש"ר ישלמו יותר מאשר הילדים שלומדים בגני העירייה.
יש לציין שתקלה זו אינה באשמת עיריית טבריה או כל גורם מונציפאלי אלא עקב החוק החדש שחל על כל ילדי הצהרונים בארץ, ועל פי מבנה החוק שבנוי על מדרג סוציואקונומי עירוני ולא כמו בעבר שהיה על פי תבחין כלכלי אישי.
נציגי הציבור החרדי בעיר בראשות מ"מ וסגן ראש העיר אליהו זגדון הי"ו – פועלים לפתרון הבעיה ברמת הכנסת והממשלה על ידי שרים וחברי כנסת.
יוסי אוקנין חבר מועצת העיר ש"ס שוחח היום יום חמישי עם חבר הכנסת הרב יעקב מרגי יו"ר ועדת החינוך בכנסת לאחר שלמד את הנושא הבטיח השר לפעול מול שר החינוך נפתלי בנט.
כמו כן נפגש הר' דוד אוחנה עם חבר הכנסת משה גפני אשר ביקר השבוע בניחום אבלים אצל משפחת הרב דוד פרץ זצ"ל, הבטיח לסייע ולפעול בעניין בעיית הצהרונים בטבריה.
השבוע הקרוב יימשך המאמץ להביא את העניין לסיומו כך שהורים רבים יוכלו לשלב את ילדיהם בצהרונים ללא הנטל הכספי שהשליש את עצמו השנה הזו.

yuti

yuti

Leave a Replay

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

דילוג לתוכן