בחירות לגבאות בקהילת ברסלב יבניאל

במוצ"ש פרשת 'לך לך' נערכו בחירות לתפקיד 'גבאי ראשי' של בתי הכנסת היכל הקודש בהם מתפללים קהילת ברסלב ביבנאל, הרעיון של הבחירות נוצר מכך שהצדיק מיבנאל האדמ"ור מוהרא"ש זיע"א שנלב"ע לפני כ 3 שנים השאיר בכתביו ציווי לקיום בחירות דמוקרטיות לגבאות בתי הכנסת. הבחירות נערכו תחת פיקוחו והנחיותיו של הגאון הגדול רב ומו"צ בבית הדין צדק ומשפט הרה"ג יעקב וקנין שליט"א. על התפקיד התמודדו ארבעה מועמדים שנדרשו להגיש קורות חיים והמלצות, תפקיד הגבאי הראשי כפי שפורסם הנחיות הוא לרכז ולנהל את כל המניינים הרבים בבתי הכנסת, עליות לתורה, מכירות, הודעות לציבור וכדומה. בספירת הקולות זכה המועמד הרב משה משה סולימן נ"י שזכה ברוב מכריע של 80% מסך הקולות הכללי, אליהו תושב יבנאל וחבר קהילת ברסלב סיפר ל'שבוע טברייני' "הבחירות שנערכו לגבאות הן הדבר הכי טוב שקרה בקהילה. אני הייתי מציע לכל קהילה לקיים בחירות מהסוג הזה. הבחירות שנערכו כאן היו עם קלפי מסודר ועם פתקי הצבעה מאחורי פרגוד, המעטפות היו חתומות על ידי וועדת הבחירות שהורכבה מרבני הקהילה, ממש כמו בבחירות לכנסת, והמועמדים השונים שלחו מכתבים לתושבים וערכו קמפיין של ממש. ספירת הקולות נערכה בנוכחות עו"ד שחף שלמה חליואה מבני הקהילה ובצורה שקופה ביותר.
וכמו בכל הליך בחירות מי שירוויחו מזה יהיו הציבור כי כעת הגבאי נתון לאמון הציבור ובכל סיום קדנציה ניתן להחליפו או להאריך את כהונתו.
הגבאי הנבחר הרב משה סולימן נ"י הוא איש חסד ועשייה כל אנשי הקהילה שמחים במינוי, ומסכימים שהוא האדם המתאים ביותר לתפקיד הגבאות. הגבאי הנבחר מאוד נרגש מזכייתו בתפקיד ומיד אחרי תוצאות ספירת הקולות וההודעה על זכייתו אמר לקהל הרב שהגיע לברכו "אשתדל בכל כוחי לבצע את התפקיד על הצד הטוב ביותר, ולשרת את הקהילה ביושר ובאמונה".
התרגשות גדולה של שמחה שוררת בקהילת ברסלב ביבנאל היות ובשבת פרשת וירא תערך ההכתרה הרשמית בבית הכנסת הגדול והחדש של הקהילה ביבנאל, מעמד ההכתרה יערך ברוב עם לאחר תפילת מנחה של ערב שבת קודש. ובשבת בבוקר מיד לאחר התפילה במניין המרכזי יערך קידושא רבא בשעה 10.30. הנהלת הקהילה הוציאה הזמנות לתושבי יבנאל ובהן נכתב כי
כולם מוזמנים לכבודה של תורה.

admin

admin

Leave a Replay

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

דילוג לתוכן