סערת בחירות לרב העיר

בשבוע שעבר בישרנו כי הוחלט שבחודש הקרוב תתקיימנה בחירות לרב העיר טבריה. מיד לאחר ההודעה נשמעו קולות רבים המתנגדים למינוי רב עיר בעת הזו. וכן ל"דיל" שנרקם לכאורה בין ש"ס וראש העיר. על בחירתו של הרב בוחבוט לכהן כרב העיר טבריה. חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי אף התראיין בנושא וטען כי מדובר בהתערבות פוליטית גסה. ואף כינה את יו"ר ש"ס אריה דרעי בכינויים שאינם הולמים. רון קובי המוכר לכולם טרח השבוע אף הוא להגיש בג"צ כנגד המינוי. ובג"צ אמור כעת להחליט האם הבחירות תתקיימנה במועדן או שמא יידחו.
שני הרבנים המתמודדים בעלי הסיכויים הגבוהים יותר כעת לרבנות העיר הנם הרב בוחבוט שליט"א נאמן ביתו של מרן ראש הישיבה הרב שלום כהן שליט"א והרב יוסף שלוש חתנו של רב העיר הרב דוד פרץ זצוק"ל.
בראיון שערך יעקב שטרית יו"ר המועצה הדתית בעיר לרשת הצפונית. אמר כי חבל שהרב שלמה דידי שליט"א רבה של עמק הירדן האהוב מאד על תושבי העיר אינו מתמודד ואף הודיע כי אינו מעוניין.
הרב שלוש זוכה לתמיכה מסיבית ושקטה מצד רבני הקהילות בעיר. וזאת גם בעקבות היותו ממשיך דרכו של הרב דוד פרץ זצ"ל שביקש שימנו אותו כממשיך דרכו. גם מצד מקורבי הרב דידי נשמע כי הרב יעדיף לתמוך בהרב שלוש לתפקיד זה בעקבות היותו ראוי יותר לתפקיד ומתאים יותר לקהל הטברייני. מאידך הרב בוחבוט זוכה לתמיכת מועצת החכמים ולתמיכה פוליטית רחבה.
גם ברחוב הטברייני הרוחות זועמות על המהלך. הרבה לא מבינים למה לא לוקחים רב המקובל על כולם ומבקשים ממנו להתמנות. למה מביאים אנשים מבחוץ?
אכן הרוחות סוערות. והשטח גועש. אנו נמשיך לעקוב ונעדכן. ובתקווה שלא יתחלל שם שמיים.

admin

admin

Leave a Replay

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

דילוג לתוכן