המונים ליוו למנוחות את ביתו של ראש הישיבה הרה"ג יצחק ברדא שליט"א

בשעת בוקר מוקדמת של יום שבת ומתוך שנתה, השיבה האשה הכשרה מרת הדסה סימן טוב ע"ה את נשמתה הטהורה לבורא עולם כשהיא מותירה אחריה חמשה יתומים.
ביום חמישי האחרון זכתה האם ע"ה לחגוג בת מצווה לביתה הגדולה בהשתתפות המשפחה שחגגו ללא ידיעתם את שמחתה האחרונה של המנוחה. לפני ארבעה חודשים ילדה המנוחה ע"ה את ביתה האחרונה שתבלח"ט אביבית.
הדס, היא ביתו של ראש מוסדות 'יצחק ירנן' באשקלון הרה"ג יצחק ברדא שליט"א.
במהלך הלוויה ספדו המשפחה, בנה של המנוחה ואביה ראש הישיבה שליט"א. הדסה ע"ה נטמנה בבית העלמין החדש באשקלון.
כבר בשעות הבוקר המוקדמות של יום ראשון הוקמו אוהלי ענק מטעם עיריית אשקלון מחוץ לבי"כ 'עטרת ציון' רחוב קדושי קהיר 1 בסמוך לביתה של המנוחה. ניחום האבלים אצל הרה"ג יצחק ברדא שליט"א
במהלך השבוע הגיעו עשרות אלפי אנשים מרחבי הארץ והעיר אשקלון לנחם את ראש מוסדות יצחק יצחק ירנן, הגאון הגדול הרב יצחק ברדא שליט"א, על פטירתה הטרגית של ביתו הצנועה והכשרה – מרת הדסה סימן טוב ע"ה אשת יבדלח"ט הרב ניסים סימן טוב שליט"א.
במהלך השבעה הגיעו לנחם גדולי הרבני שליט"א, ראשי ערים, שרים ואישי ציבור, במהלך השבעה התאונן הרה"ג ברדא שליט"א וסיפר על כך שהבת הדסה ע"ה הייתה זו שאחראית לענות בשמו על שאלות שהיו מופנות לרב מרחבי הארץ דרך הפקס והמיילים.
הרב היה עונה בקצרה והבת הייתה מסבירה, שואלת שוב ונותנת מענה. כך עשרות אלפי השואלים במרוצת השנים ידעו לפנות ישירות להדסה ע"ה "מי יעשה את זה עכשיו? לא ידענו להעריך את האכפתיות שלה כלפיי כולם, את העזרה שלה לאחרים…
באו כאן אלפי אנשים מרחבי הארץ שאני לא מכיר אותם בכלל וסיפרו לי איך הדסה ע"ה הייתה עוזרת להם ומייעצת להם, מי שהקשיב לה הרוויח, מי שלא הפסיד, ככה סיפרו לי…"
בעלה של המנוחה, הרב ניסים סימן טוב שליט"א, סיפר במהלך השבעה על אשתו הדסה ע"ה ועל ההקרבה שלה למען התורה.
לרב ניסים דרך מיוחדת ללמוד גמרא, ש"ס ופוסקים מספרים המשפחה, על כל משפט שיש מראי מקומות הוא מחפש אותם ולומד גם בהם, כך בהתחלה היה האברך הצעיר לפני כמה שנים מסתובב עם שקית עם הספרים. השקית גדלה לתיק והתיק למזוודה שבה היו מונחים עשרות ספרים מתוך הסוגייה הנלמדת.
"יום אחד הגיע אלי אברך מהכולל ואמר לי שיש תוכנה כזו שיש בה את כל הספרים בלחיצת כפתור, העלות שלה 11,500 ש"ח ועלות של מחשב סטנדרטי עוד 2,500 ש"ח…" מספר הבעל הרב ניסים וממשיך
"עם המשכורות הדלות שלנו לא יכולתי לחשוב מהיכן אנחנו מוציאים סכום כזה, למרות שאנחנו מצטמצמים בהכל, אבל כשהעלתי את הנושא לאשתי היא לא שאלה שאלות, נכנסה לחדר? הביאה את התכשיטים שיש לה מזהב אותם קיבלה בחתונה וממש כפתה עליי למכור אותם.
נסענו לשר שלום באשקלון, מכרנו לו את התכשיטים ובכסף הזה קניתי את המחשב והתוכנה.
הדסה ע"ה אמרה לי שאנחנו נמצאים בעולם ארעי, גם התכשיטים ארעיים אבל התורה שאותה אני לומד היא נצחית ובזה היא רוצה להשקיע…"

admin

admin

Leave a Replay

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

דילוג לתוכן